פרס מצויינות ע"ש פרופ' ליברמן ז"ל

פרס מצויינות שנתי ע"ש פרופ' אורי ליברמן ז"ל מייסד עילא העמותה הישראלית לאוסטיאופרוזיס

פרופ' אורי אהרון ליברמן  ז"ל, היה פורץ דרך בשדה האוסטיאופורוזיס בישראל ובעולם. רופא, חוקר ומורה דגול.

קצרה היריעה מלהציג את הישגיו ורשימת תפקידיו, שכללו, בין השאר, וועדות מדעיות בארץ ובעולם, פרסום אין ספור מאמרים בעיתונים מדעיים מובילים וכתיבת פרקים בספרי לימוד שזיכו אותו בפרסים ומענקי מחקר.

במרוצת השנים הכשיר במעבדתו עשרות רופאים וסטודנטים לדוקטורט ולתואר שני, הממשיכים את דרכו ותורמים לקידום המחקר והטיפול הרפואי.

פרופסור ליברמן הוביל מחקרים פורצי דרך, בין היתר מחקרי יעילות קלינית של alendronate.

ב- 1998 יזם והקים את עילא העמותה הישראלית לאוסטיאופורוזיס ומחלות עצם וכיהן כיו"ר  פעיל  עד יום מותו.

 

בנותיו, עו"ד מיכל ליברמן ופרופ' תמר ליברמן גולט, בחרו להנציח את שמו בהענקת פרס שנתי ציון לשבח לרופא ו/או לחוקר בתחום האוסטיאופורוזיס, מטבוליזם ומינרלים של העצם בישראל, אשר הגיעו להישגים בתחומם בעת האחרונה.

או

פרס "מפעל חיים" לרופא / חוקר בעל או בעלת ותק של 25 שנה לפחות בתחום האוסטיאופורוזיס מטבוליזם ומינרלים של העצם בישראל.

 

הפרס ניתן כהוקרה והערכה על תרומה משמעותית ורבת הישגים בתחום הרפואה בישראל. 

 

כלת הפרס הראשונה היא ד"ר איריס ורד, היא נחשבת לאחת מ"האימהות המייסדות" של תחום חקר אוסטיאופורוזיס ומטבוליזם עצם ומינרלים בישראל. קידמה את תחום מחלות העצם כמרצה מחוננת ומבוקשת, כשותפה לניירות עמדה בנושאים מגוונים ולעשרות מאמרים מדעיים.

 

במשך שנים רבות, ניהלה את השירות למחלות עצם ומינרלים במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז הרפואי ע"ש שיבא תל השומר, בו זכו אלפי מטופלים ומטופלות להיות תחת מעקב קפדני ומסור וטיפול בידיה המקצועיות. מי שמכיר את גיליונות מעקב המטופלים שלה, אותם ייצרה יש מאין בעידן התיעוד הידני, יודע מהי מלאכת מחשבת של פירוט קליני רלוונטי מחד ויעילות יצירתית בתיעוד מאידך. אין כל ספק שמטופלים המצוידים במכתביה קיבלו רפואה טובה יותר גם מרופאיהם האחרים.

ד"ר איריס ורד ממשיכה גם היום בפעילות קלינית ומחקרית נרחבת, בהוראה של סטודנטים ומתמחים, ובקידום ללא לאות של תחום מחלות העצם והמינרלים בישראל. 

תודה מקרב לב לוועדת השיפוט על עבודתה המעמיקה בבחירה בין מועמדים שכל אחד מהם ראוי לפרס.

תודה לעו"ד מיכל ליברמן נציגת המשפחה, לד"ר יואל טולדנו נציג האיגוד האנדוקריני, לד"ר רקפת בכרך יו"ר עילא, ד"ר ונסה רואש חברת ועד מנהל בעילא, ולמירה ורדי מנכ"לית עילא

לזכרו של פרופ' אורי ליברמן, מייסד ויו"ר עמותת עילא

לקריאת דברים לזכרו מאת עמותת עילא- לחצו כאן

לקריאת דברים לזכרו מאת עמיתיו- לחצו כאן