טקס פרס מצויינות ע"ש פרופ' ליברמן ז"ל אשר התקיים ב- 2.4.24

הענקת הפרס לפרופ' פולק בטקס פרס המצויינות

שנה נוספת אנחנו מתכנסים כדי לזכור, באהבה ובהוקרה את פרופסור אורי ליברמן, פורץ דרך בשדה האוסטיאופורוזיס בישראל ובעולם. רופא, חוקר ומורה דגול. מי שיזם והקים את עילא העמותה הישראלית לאוסטיאופורוזיס ומחלות עצם לפני 25 שנים.
כאשר אורי עזב אותנו, סברנו בעיל"א, בדעה אחת עם משפחתו של פרופ' ליברמן, שהדרך הנכונה וההולמת להנציח את המצויינות שלו היא להעניק פרס על מצויינות מקצועית בתחומים שאותם הוביל.


לוועדת השיפוט הגיעו שמותיהם של רבים ומצויינים. היה ממש קשה לבחור.

 
השנה ועדת הפרס בחרה בפרופ' רבקה פולק דרזנר .
פרופ' רבקה פולק דרזנר היא אחת המובילות בתחום אוסטאופורוזיס, ומחלות העצם והמינרלים בישראל. לזכותה עבודה קלינית ומחקרית ארוכת שנים ורבת הישגים ותארים.
אפשר לתאר את פועלה של פרופ' פולק בארבעה מישורים שונים: הובלה קלינית, הובלה מחקרית, הובלה בהוראה וקביעת מדיניות ציבורית (בישראל ובעולם):
כרופאה מובילה בתחום הקליני, פרופ' פולק מטפלת מזה שנים רבות בחולות וחולים עם אוסטאופורוזיס וחולים עם הפרעות במשק הסידן, במגוון רחב מאוד של הסתמנויות קליניות. והיא גם בעלת ניסיון עשיר, יחיד בסוגו בעולם, בטיפול באוסטאופורוזיס מורכב בחולי תלסמיה, הניכר גם בפרסומים אודות בריאות העצם בחולים אלו.

 
מהפן המחקרי פרופ' פולק עסקה בתחומים רבים הנוגעים למשק הסידן, הזדקנות וגיל המעבר. פרופ' פולק חוקרת את ההשפעות הייחודיות של סוכרת על בריאות העצם ואף זכתה למענק יוקרתי מטעם קרן BIRAX בשיתוף פעולה עם חוקרת מובילה באוניברסיטת אוקספורד.


פרופ' פולק עסקה ועוסקת בהוראה בכל שלבי ההכשרה הרפואית: החל מהוראת סטודנטים לרפואה בשנים הפרה-קליניות, בשנים הקליניות, במהלך התמחות פנימית ובמהלך ההתמחות באנדוקרינולוגיה. היא מהווה כתובת ידועה וזמינה לכל פונה המעוניין בסיוע, הכוונה, עצה או דעה נוספת בתחומי האנדוקרינולוגיה בכלל, ובתחומים העוסקים בבריאות העצם ומשק הסידן בפרט. בד בבד היא גם מדריכה ומלמדת באופן שוטף חוקרים צעירים במסגרת מעבדתית, ומנחה באופן מעורר השראה חוקרים ורופאים בתחילת דרכם המחקרית, בבית החולים הדסה עין כרם ומחוצה לו.


במסגרת הובלה ציבורית , בישראל ובעולם: פרופ' פולק פעילה במסגרת האיגוד האנדוקריני הישראלי. היא משמשת כיושבת ראש "ועדת העצם", ועוסקת בהובלת התחום בארץ, מול ספקי שירותי בריאות, ועדת סל התרופות, וקופות החולים, לטובת החולים ושיפור הטיפול הרפואי במחלות עצם ומשק הסידן. לאחרונה הייתה שותפה פרופ' פולק בבחינתם לפני פרסום של הקווים המנחים העולמיים לטיפול במחלות של הפאראתירואיד (היפר-פאראתירואידזם והיפו-פאראתירואדיזם), אותם גם הציגה במסגרת הכנס של האיגוד האנדוקריני.
פרופ' פולק ממשיכה גם היום בפעילות קלינית ומחקרית נרחבת, בהוראה של סטודנטים ומתמחים ובקידום ללא לאות של תחום מחלות העצם והמינרלים בישראל. בשם כולנו, פרופסור פולק – תודה על פועלך.


תודה מקרב לב לוועדת השיפוט על עבודתה המעמיקה והמורכבת בבחירה בין מועמדים שכל אחד ואחת מהם ראוי לפרס.


תודה לעו"ד מיכל ליברמן נציגת המשפחה, לד"ר יואל טולדנו נציג האיגוד האנדוקריני, לד"ר רקפת בכרך יו"ר עילא, לד"ר ונסה רואש חברת ועד מנהל בעילא, מירה ורדי מנכ"לית העמותה

לקריאת דברים לזכרו מאת פרופ' רבקה פולק דרזנר בטקס חלוקת הפרס 2024- לחצו כאן